19th Ave New York, NY 95822, USA

15 Temmuz hatıra paraları satışta!

15 temmuz hatıra paraları

Darphane, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına 5 bin adet basılan gümüş hatıra paraları satışa sundu

Darphane, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına Hatıra Parası’nı satışa sundu. Maksimum 5 bin adet satılacak olan gümüş hatıra paraların satış fiyatı 100 tl olarak belirlendi. Kısa sürede tükeneceğini ve tükendikten sonra fiyatının da yüksek olacağını tahmin ettiğimiz hatıra paraları Darphane’nin Dikilitaş’ta bulunan mağazasından edinebileceğiniz gibi Darphane e-mağaza ile internet üzerinden de alabilirsiniz.

Açıklama ve teknik özellikler

15 Temmuz hatıra paraları ile ilgili Darphane’den yapılan açıklamada şu ifade ve bilgilere yer verildi:

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına

Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimini namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmiştir. O gece, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerler yazdırmışlardır. 15 Temmuz gecesi, hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüzbinlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şahadet mertebesine yükselmiş, bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır.

Gümüş olarak 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına basılan nhatıra para, 31.10.2016 tarihinden itibaren iki yıl süreyle, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş/İSTANBUL adresinde bulunan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Mağazasında ve e-mağaza‘da satışa sunulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Teknik Özellikler

Metal:                                   925 Ayar Gümüş

Kenar:                                  Tırtıllı

Çap:                                     38,61 mm

Ağırlık:                                  31,10 (+-) ½1 g

Baskı:                                   Proof

Maksimum Adet:                   5.000

Nominal Değer:                    20 TL

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın