19th Ave New York, NY 95822, USA

2020 Steam Yaz İndirimleri önerileri

2020 steam yaz indirimleri

2020 Steam Yaz İndirimleri başladı. Biz de indirimleri inceledik ve farklı bütçelere göre önerilerimizi derledik. Hepsi yazımızda!

Uzun süredir beklenen 2020 Steam Yaz İndirimleri başladı. 25 Haziran’dan 9 Temmuz’a kadar süren indirimler, istediğiniz oyunları uygun fiyatla almak için güzel bir fırsat. Peki bu indirimler tatmin edici mi? Kişiye ve beklediği oyuna göre değişir. Bazı oyunlar için indirimlerin tatmin edici olmadığını söyleyebiliriz belki ama oyun dünyasının aslında çok geniş olduğunu ve her zaman kıyıda köşede gözden kaçırdığımız oyunlar olduğunu da unutmamak lazım. Bu yazıda biz de 2020 Steam Yaz İndirimleri’nde dikkat çeken oyunları derledik.

Doom Eternal ilk günün en çok satanı

Açıkçası 100 TL üzeri oyunlara çok da “indirimli oyun” gözüyle bakamıyoruz. Daha çok döviz kurunun yumruğunu yediğimiz oyunlar gibi duruyorlar. Bu yüzden çok da o fiyatlardaki oyunları anlatmak derdinde değiliz. Örneğin Borderlands 3 yüzde 50 indirimli satılıyor ama 154 TL yine de birçok oyuncu için yüksek bir fiyat. Yine de bütçenize göre yeni bir oyun için dikkate alınabilir. Keza Doom Eternal ilk kez yüzde 50 indirime girerek 99.50 TL’ye düşmüş durumda. Meraklısı değerlendirebilir. Doom Eternal’ın ilk gün daha dolmamışken en çok satılan oyun olduğunu belirtelim. Bizim görece yüksek fiyatlı iki önerimiz var. Birincisi yüzde 34 indirimle 91.74’e satılan Monster Hunter World, diğeri ise yüzde 50 indirimle 75.00 TL’ye satılan No Man’s Sky. Her iki oyunun da artısı sürekli yenilenen içeriklere sahip olması ve uzun süre oynayabileceğiniz oyunlar olması.

Orta bütçelere göre oyunlar

2020 Steam Yaz İndirimleri’nde 30-80 TL arası fiyatlara indiğimizde Elder Scrolls Online 39.60 TL’lik fiyatı ile dikkat çekiyor. Bu fiyata Warden sınıfı ile Morrowind DLC’nin (Daha önce Expansion idi) dahil olduğunu da belirtelim. Çok popüler bir oyun olan PUBG de yüzde 50 indirimle 43.50 TL’den satışta. Hikaye odaklı A  Plague Tale: Innocence yüzde 66 indirimle 44.20 TL’den satılıyor. Oyunun değerlendirme puanları hayli yüksek. Yine çok beğenilen Divinity Original Sin 2: Definitive Edition yüzde 50 indirimle 37.50 TL’den satışta. Değerlendirilebilir. Sezon sonu olması çok umrunuzda değilse NBA2K20 yüzde 85 indirimde. Normal fiyatı 249 TL olan oyun şu an 37.35 TL’den satılıyor. Tabii sezonluk oyun olduğunu unutmamak lazım.

Gerçek maden 30 TL altında

2020 Steam Yaz İndirimleri’nde 30 TL altına indiğimizde ise gerçek mücevherleri buluyoruz. Çok fazla üzel oyun, çok uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Özellikle bağımsız oyunlar (Indie Games) çok insanın es geçtiği çok değerli işler barındırıyor. Biz bu kısmı bir liste ile geçeceğiz çünkü hepsini tek tek anlatmak uzun ve gereksiz olur. Almayı düşündüğünüz oyunları farklı mecralardan da incelemenizi öneririz. Youtube’dan videolarına bakabilir, Reddit gibi forum tarzı yerlerden yorumları okuyabilirsiniz. Oyun alırken vakit ayırıp ayıramayacağınızı da düşünün. Sonuçta T-Shirt almaya benzemiyor oyun olmak. En basit oyun bile sizden en az bölünmemiş 3-4 saat istiyor. Burada önereceğimiz bazı oyunlar daha önce Epic Games tarafından ücretsiz olarak verilmişti. O yüzden dikkat edin, orada sahip olduğunuz bir oyunu tekrar burada almayın. 2020 Yaz Steam Yaz İndirimleri güzel bir fırsat ama akılcı olmayı unutmayın.

30 TL altı oyunlar listesi

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın