19th Ave New York, NY 95822, USA

Archeage Unchained ile kartlar yeniden dağıtılıyor!

Archage Unchained

Altyapısı çok başarılı olmasına rağmen pay-to-win sistemi yüzünden oyuncu kaybeden Archeage, Archeage: Unchained adıyla ve bu sistemin olmayacağı yeni bir düzenle sil baştan yapıyor

Bu sayfayı takip eden bir okursanız MMORPG oyunlara ne kadar önem verdiğimizin farkındasınızdır. Düzenli Elder Scrolls Online oynayan birisi olarak, zaman zaman alternatif oyunlara dair araştırmalar yapıyorum. Bazılarını deniyorum, bazılarına hiç bulaşmıyorum. Archeage’e de bu araştırmalarımda sık sık denk gelmiştim. Başka MMORPG’lerde olmayan harika özellikler barındırdığını keşfetmiştim. Ancak pay-to-win yani öne geçmek için para ödenmesi gereken sistemi yüzünden bulaşmamıştım. Oyun ücretsiz olmasına rağmen birçok forumda Archeage’in Pay-to-Win sisteminin çok ağır olduğu yazılıyordu. Nihayet şimdi, daha adil bir Archeage karşımıza çıkıyor.

Yeni sisteme geçiş

Bilndiği üzere 2018’de Archeage, Trion firmasından gamigo firmasına (küçük yazılıyor) geçmişti. Bu değişikliğin üzerinden bir sene geçmeden gamigo, büyük bir adım atarak Archeage: Unchained adıyla oyunun yeni bir serverde yeni bir oyun olarak sunulacağını duyurdu. Pay-to-Win sistemine elveda denilecek yeni Buy-to-Play sistemde oyunu bir kez almak yeterli olacak. 30 Eylül 2019’da geçilecek yeni sistemde para harcanacak yer ise mağazadaki kozmetik itemler olacak. Tıpkı şu an Elder Scrolls Online’da olduğu gibi. Öte yandan eski oyun, eski serverda, eski sistemle oynanmaya devam edecek. Tabii, oyuncu sayısının düşüşü ile hızla yok olacağını ön görmek için kahin olmak gerekmiyor.

Herkes baştan başlayacak

Yeni oyun Archeage: Unchained’ı tamamen farklı bir oyun olarak düşünmek gerekiyor. Eski Archeage’den oyuna item göndermek vs. mümkün değil. Herkes baştan, sıfırdan başlayacak. Yeni sistemde şimdilik herhangi bir üyelik sistemi olmayacağı öngörülüyor. Apex de yer almayacak. Labor yenileme de herkes için eşit ve 5000 Labor puanı ile sınırlı olacak. Standart Archeage: Unchained ön satış fiyatı (Silver paket) 25.99 Dolar olarak açıklanırken, ekstra kozmetik itemler içeren Gold ve Archeum paketler 49.99 ve 79.99’dan fiyattan satışa çıktı. Paketleri buradan inceleyebilirsiniz. 30 Eylül’de start alacak oyuna erken erişim olmayacak. Archeage: Unchained’ın çıkışıyla birlikte Steam’de de yer alması yönünde çalışmalar yapılıyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın