Ana sayfa » Avrupa’dan PTT pullarına ödül!

Avrupa’dan PTT pullarına ödül!

eski oyuncaklar pul

Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği tarafından düzenlenen ve bu yıl teması “Eski Oyuncaklar” olarak belirlenen En İyi Avrupa Pulu Yarışması’nı PTT kazandı

2015 Yılı “Avrupa’nın En İyi Altın Pulu” Ödülünü PTT A.Ş. kazandı. PTT tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (Posteurop) tarafından her yıl “En İyi Avrupa Pulu Yarışması” düzenlenmekte olup 2015 yılında da tema olarak “Eski Oyuncaklar” konusu belirlenmiştir. Yarışmaya, Şirketimizce 09 Mayıs 2015 tarihinde tedavüle sunulmuş olan “Avrupa 2015 (Eski Oyuncaklar)” konulu 1,25 Tl Ve 2,50 Tl değerli pullardan üzerinde Tokmaklı Kağnı Görselinin yer aldığı 2,50 TL değerli pul ile katılım sağlanmıştır.

İnternet üzerinden yapılan oylama ve jüri yarışması olmak üzere iki kategoride ödüllerin verildiği yarışmada, internet üzerinden yapılan oylama sonucunda Şirketimiz yarışmaya katılım sağladığı pul ile “Avrupa’nın En İyi Altın Pulu” ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca yine internet üzerinden yapılan oylama sonucunda; birinciliği Türkiye, ikinciliği Macaristan, üçüncülüğü Finlandiya almış olup jüri yarışmasında ise birinciliği Rusya, ikinciliği İsveç, üçüncülüğü Letonya kazanmıştır.

Kamuoyunsa saygıyla duyurulur.