19th Ave New York, NY 95822, USA

Elder Scrolls Online’dan ilk etkinlik: Witches Festival

elder scrolls online blacksmith

One Tamriel ile haritayı bütün oyunculara açan Elder Scrolls Online, ilk oyun içi etkinliği Wİtches Festival ile de oyuncuları mutlu etti

Elder Scrols Online, One Tamriel ismini verdiği yeni düzenleme ile Tamriel’in haritasını tüm oyunculara açtı. Yani artık hangi pact’a bağlı olursanız oldun, haritanın diğer ırklar için olan bölümlerini de gezebiliyorsunuz. Yalnız dikkat edin, öyle elinizi kolunuzu sallaya sallaya şehirlere girebileceğinizi zannetmeyin. Orada yine düşmansınız ama önünüze çıkan bir iki kişiyi dövüp kıyafetlerini çalarak gizlenebiliyorsunuz. Ayrıca boş alanlarda ve belli bölgelerde yine serbestçe gezebiliyorsunuz. One Tamriel’in en büyük avantajlarından birisi gezerek tecrübe puanınızı artırmak ve istediğiniz yerde istediğiniz maceraya katılabilmek. Bu çok büyük bir keyif. Oynadıkça ufkunuz açılmış gibi hissediyorsunuz. Yakında Elder Scrolls Online’da ev de edinebileceğiz. Yani oyunumuz sürekli gelişiyor. One Tamriel bir yana bence esas yenilik Witches Festival ile etkinlik olayına da nihayet giriş yapılmış olması. Artık oyunun rutini dışında para ödemeden oynayabileceğimiz bir etkinliğimiz var. Şimdi Witches Festival’in ayrıntılarına geçelim.

witches-festival-1

Adım adım Witches Festival

Witches Festival, Elder Scrolls Online evrenindeki ilk oyun içi etkinlik olarak göze çarpıyor. Etkinliğin ilk adımları biraz kafanızı karıştırabilir ama aslında oldukça basit. Sizi upuzun bir yapılacaklar listesi beklemiyor. İlk birkaç adımı atıp sonra tamamen keşfe geçiyorsunuz. Etkinliğe başlamak için önce Crown Store’a yani oyun içi mağazamıza gidip ücretsiz (free) ibareli Crown Caller’ı alıyoruz. Crown Caller’ı inventory’mizden bulup kullandığımızda karşımıza bir cadı çıkıyor. Cadı da bize The Witchmother’s Bargain isimli göreve davet ediyor. Burada yapmanız gereken ilk adım önce bir delve bulmak. Peki delve nedir? Haritada meşale işareti ile belirtilen mağaralar. Bu mağaralardan birisine gidip orada patronu öldürmeniz gerekiyor. Mağaraya gittiğinizde diğer oyuncularla birlikte hareket etmeye çalışın. Yoksa patronu tek başına öldürmeniz oldukça zor. Etkinlikten dolayı gittiğiniz mağarada diğer oyuncuları da göreceksiniz. Onlara eşlik edin ve düşmanlarınızı öldürün. Mağaranın patronunu yendiğinizde Essense of Death isimli öğeyi alacaksınız. Bu da cadının istediği malzemeleri bulabilmeniz için gerekli bir öğe. Yani onu almadan pumpkinleri (balkabağı) bulamıyorsunuz. Peki pumpkinleri nerede bulacaksınız. Herkes farklı bir yerde bulsa da çiftliğe, eve benzeyen yerlere gidin. Oraları kurcalayın. Ben bir çiftliğin yakınında, bir sırt çantasının içinde buldum. Pumpininizi bulduktan sonra da cadının sizi beklediği yere gitmeniz gerekiyor. Bu da zaten haritada işaretli olacak. Nihayetinde Witchmother’s Whistle isimli bir öğreniz olacak. Bu öğeyi her kullandığınızda önünüzde cadının kazanı belirecek, o kazandan otomatik bir şeyler içeceksiniz ve ardından tipiniz değişecek. Artık iskeletimsi bir varlık görünümüzdesiniz. Görüntünüz bu şekilde iken yaptığınız tüm patron (boss) öldürmelerde Plunder Skulls isimli paketlerden (container) ediniyorsunuz. Bu Plunders Skulls’ların içinde de etkinliğe özel sürpriz öğeler yer alıyor. Festivale özel Hallowjack krafting motifleri ve yemek tarifleri (recipe) en önemli öğeler. Özetle adımları izleyin ve sonra dolmen’den dolmen’e koşturun, özel itemleri toplayın. Görünüm değişiminin süresi iki saat. İki saat geçince tekrar kazandan iksir içmelisiniz. Witches Festival ekinliği ise 1 Kasım’a kadar sürecek.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın