19th Ave New York, NY 95822, USA

Minecraft efsanesinin sonu geldi!

minecraft

5 yıl boyunca zor mod survival’da hiç ölmeden Minecraft oynayan Phil Watson’ın karakteri, bir dizi talihsiz olay sonucu öldü

Minecraft efsanesi Phil Watson, tam beş yıl boyunca zor mod survival’da (hardcore survival) hiç ölmeden oyun oynayayan ve bu konuda bilinen en uzun süre hayatta kalan bir oyuncu. Oyunun en zor modu olan hardcore survival modda İngiliz oyuncu Phil Watson’ın rekoruna yaklaşan bir isim dahi bilinmiyor. Watson, bu konuyu birçok yerde soruşturduğunu ve en fazla birkaç ay şeklinde cevaplar alabildiğini söylüyor. Her güzel şeyin elbet bir sonu oluyor işte. Watson bu sürede tam 6 bin km mesafe kat ederken, 732 bin de sıçrayış gerçekleştirmiş. Bu rekor resmi olarak tecilli bir rekor olmasa da Watson’ın bir Minecraft efsanesi olduğu artık su götürmez bir gerçek.

2022 yılında filmi geliyor

17 Mayıs 2019’da dünyaya gelen Minecraft, bu yıl onuncu yılını kutlayacak. Öte yandan tarih değişmezse, 2022 yılında da Minecraft’ın uzun metraj filmini izleyeceğiz. Bu fındık kabuğundaki koca evren, esnek yapısıyla daha uzun yıllar oyun dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın