19th Ave New York, NY 95822, USA

Tamriel’de ejderha yılı resmen başladı

wrathstone elder scrolls online

Elder Scrolls Online’da dört parça halinde bütün bir yıla yayılacak olan ejderhaların hikayesi Wrathstone DLC ile başladı

Elder Scrolls Online, beşinci yılını ejderhaların dönşü ile kutluyor. Bilindiği üzere Elder Scrolls Online’ın zaman çizelgesi, diğer Elder Scrolls oyunlarının bir hayli gerisinde. Hikayesine ikinci çağın ortalarında başlayan oyunda ejderhalar ortalıklarda yok. Ancak, bu onların ükenmiş vs. olduğu anlamına gelmiyor. Nitekim, oyunun geliştiricileri, Tamriel, bir online oyun dünyası olarak beşinci yaşına girerken, ejderhaların yeniden ortaya çıkışını anlatan bir hikaye ile karşımıza çıkıyorlar. Elder Scrolls Online, her sene dört ana güncelleme ile yol alan bir yapım. Şimdiye kadar bu güncellemelerin birbiriyle net bağlantılı olmadıklarını görüyorduk. Bu kez yapımcılar, dört evrede de tek bir hikayeyi işlemeye karar vermişler. Bu doğrultuda ilk adım Wrathstone DLC oldu.

İlk adım: Wrathstone DLC

Wrahstone DLC, Elder Scrolls Online’da artık aşina olduğumuz klasik Dungeon DLC’lerden birisi. DLC, Frostvault ve Depths of Malatar isimli iki dungeon içeriyor. Oyunu bilenler için gayet aşina olduğumuz, çok da büyük numarası olmayan DLCL’erden birisi. Her DLC’de olduğu gibi ESO Plus aboneliği olanlar, DLC’yi abonelikleri süresince oynayabiliyorlar. Aslında Wrathstone DLC, içeriğinden çok , yukarıda anlattığımız üzere ejderhaların hikayesinin başlangıcı olması ile hatırlanacak. Bir de tabii güncelleme ile gelen ırk pasiflerinin değişimi.

Abnur Tharn ejderhaların kapılarını açıyor

Depths of Malatar ve Frostvault, Wrathstone dediğimiz kırık bir tabletin iki parçasını saklıyorlar. Abnur Tharn’ın Abnur Tharn’ın ulaşmaya çalıştığı bu tablet, ejderhaların tutulduğu Halls of Colossus’un kapılarının açılmasına sebep olacak. İşin bu kısmını yılın ana parçası Elsweyr’i,n fragmanından biliyoruz. Abnur Tharn, elinde tuttuğu Wahstone tabletinin Tamriel’e barış getirecek güçte olduğunu düşünürken, tüm memleketin başına bela açıyor. Biz de Wrahstone’da bu iki parçanın nerede, nasıl saklandıklarını keşfediyoruz. Her zaman olduğu gibi incelikle tasarlanmış iki dungeon ile Elder Scrolls dünyasının derinliklerine dalıyoruz. Wrathstone ile daha büyük bir hikayenin ilk adımlarını atıyoruz. Şimdilik yalnızca genişçe bir eşikteyiz. Bakalım, bu yıl daha neler göreceğiz.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın